A capella sexteto Skety vydalo barevné album

Rubrika:  CZ / Novinky, publikováno: 03.04.2017

Vokální sexteto SKETY, uznávané i na mezinárodní úrovni a hrdý majitel několika významných ocenění, navazuje na svoje stejnojmenné debutové album výhradně původními skladbami a několika písněmi svých uměleckých přátel. Autorem původních skladeb na novince je všestranný skladatel Petr Wajsar, svůj autorský podíl na albu má i kolega Štěpán Janoušek. Album opět míchal a masteroval americký a cappella guru Bill Hare, držitel dvou Grammy a mnoha dalších ocenění.

Skety - Tydyty - cover-D-R

Zpěv a cappella si mnozí posluchači často představují jako pouhý sbor. Formace SKETY vznikla v roce 2011 a tvoří ji tři dámy a tři pánové: Veronika Vítová, Alice Bauer, Marta Kloučková, Michal Strnad, Štěpán Janoušek a Petr Wajsar. I z nové nahrávky ale znějí silou plnohodnotné kapely, v níž zvukově nic nechybí. Kromě tradičního zpěvu tu uslyšíte i jazzový scat, beatboxové rytmy, zvuky připomínající elektronické samply či vokální plochy, laiky snadno zaměnitelné za zvuk syntezátorů či smyčců. Zpestřením nahrávky je i brilantní vokální zpracování známé znělkové melodie seriálu Třicet případů majora Zemana od jednoho z nejlepších českých filmových skladatelů Zdeňka Lišky. Svou procítěnou deklamací přispěl i populární televizní hlasatel a moderátor Alexander Hemala. Album nazvané Týdytý vyšlo v pátek 31. 3. 2017 u Warner Music.

Sextet SKETY pokřtí nové album již zítra 4. dubna v La Fabrice a to za přítomnosti všech hostů z CD: Lenky Dusilové, Anety Langerové, Vojtěcha Dyka, Kláry Vytiskové, Ondřeje Rumla, Xindla X či Roberta Nebřenského!

Pavel Zelinka, foto: Milan Marenčák

(Navštíveno 244krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články