6 věcí, které nesmíte minout na festivalu Rock Im Park

Rubrika:  Novinky, publikováno: 27.04.2017

Německý festivalový gigant, na který každoročně míří i tuzemští hudební fanoušci, odstartuje zanedlouho v nedalekém Norimberku a my jsme z bohatého programu vybrali několik jmen, které si rozhodně nesmíte nechat ujít.

RAMMSTEIN

Koncerty na domácí půdě jsou vždy pro Rammstein stěžejní, proto není překvapením, že během letošní šňůry zahrají i v Norimberku. Na pořadu dne je otázka, zda představí i nějaké nové skladby, několikrát již potvrdili, že pracují na nové desce. Skupina slibuje zbrusu novou show, do které, nebudeme si nalhávat, by alespoň fragment ze studia propašovat mohli.

SYSTEM OF A DOWN

Americko – arménská úderka patří rozhodně k dalším vrcholům celého festivalu. Na akci nehrají poprvé, v pozici headlinera se na Rock Im Park objevili už v roce 2011, kdy se po několika letech vrátili s velkou pompou na pódia. Nakolik bude jejich set reflektovat údajně aktuální práce ve studiu je otázka, ale ke spokojenosti určitě budou stačit hity jako Chop Suey, Toxicity či Sugar.

PROPHETS OF RAGE

Zda se ještě někdy vrátí na pódia kultovní RAGE AGAINST THE MACHINE je ve hvězdách, ale ani jejich tříčtvrteční reunion není k zahození. Trio Tom Morello, Tim Commeford a Brad Wilk doplňují rappeři Chuck D (PUBLIC ENEMY) a B-Real (CYPRES HILL) a dle zahraničních ohlasů se nevšední spojení vydařilo na jedničku. A hity Rage Against The Machine v setu své zastoupení určitě mít budou!

ME AND THAT MAN

Jsou na plakátech malým písmem úplně dole, ale pro mě osobně je to černý kůň celého festivalu. Projekt zpěváka BEHEMOTH Nergala a Johna Portera překvapil vynikající deskou a zvěsti o solidní porci zábavy koluje i o jejich koncertech, kterých bylo doposud jen poskrovnu. Takže narazit na hlavu širák a vyslechnout si temné, country šmrncnuté kázání, je tak trochu povinnost.

SUM 41

Kanadská punkrocková partička je po vážných zdravotních komplikacích frontmana Derycka Whibleyho zpět ve velké formě. Dokázala to nejen loňská našlapaná show v pražském Foru Karlín, ale také solidní comebacková deska 13 Voices, na níž se poprvé po devíti letech znovu objevil kytarista Dave Baksh. Tohle rozhodně nebude show postavená jen na nostalgii v podobě hitů Fat Lip nebo Still Waiting.

BEARTOOTH

Agrese, surovost a melodické refrény, které jen tak nedostanete z hlavy. To jsou Beartooth, kapela, která loňskou deskou s příznačným názvem Aggressive potvrdila, že patří mezi ty nejlepší mladé hardcore/metalové formace současnosti. Bude zajímavé sledovat, jak si zpěvák Caleb Shomo a jeho kumpáni poradí s festivalovým pódiem a početným davem, který si jejich set určitě nenechá ujít.

Milan Říský, Jakub Poštolka

(Navštíveno 231krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články