4 + 1 důvod, proč se těšit na koncert Depeche Mode

Rubrika:  Novinky, publikováno: 22.05.2017

24. května dorazí do pražského Edenu legendární anglické trio DEPECHE MODE v rámci svého celosvětového turné ke čtrnácté studiové desce Spirit. Pojďme se společně podívat na to, co nás od trojice Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher (v doprovodu koncertní kapely) během vystoupení čeká.

NOVÉ PÍSNĚ

Čtrnácté studiové album Spirit bylo nadmíru očekáváno jak početnou fanouškovskou základnou, tak hudebními kritiky. Nebylo tomu jen proto, že po třech deskách kapela sáhla po jiném producentovi Jamesi Fordovi, který má zkušenost s velkými jmény a analogovými syntezátory. Otázkou bylo i to, jestli se kapela po tolika letech ještě někam posune. Spirit dopadlo podle očekávání dobře – silný zvuk a skvělá produkce sice trochu zastínily průměrné písničky, i tak bude ale zajímavé sledovat, jak si nové skladby budou stát vedle léty prověřenými klasikami.

KLASICKÉ HITOVKY

Depeche Mode se do análů elektronické hudby zapsali nesmazatelným písmem ať už chytlavými synthpopovými melodiemi či temně elektronickými hymnami. Kapela je během svých koncertů známa tím, že své nejznámější hitovky neignoruje. Předák Dave Gahan dobře ví, co na fanoušky působí a čím si několikatisícový kolos povodí jako loutkář. Proto se můžeme těšit na ty nejznámější fláky – Enjoy The Silence, Personal Jesus, It’s No Good nebo Just Can’t Get Enough. Samozřejmostí budou i písně zpívané druhým tahounem Martinem Gorem.

FANOUŠCI – DEPEŠÁCI

Málokterá skupina má tak oddané fanoušky. Tzv. „depešáci“, vyznačující se převážně zálibou v černém oblečení, své kapele zpravidla věnují celé životy, scházejí se na srazech, často pořádají „depešácké“ parties s reprodukcí hudby nebo promítáním koncertů. Stát se alespoň na dvě hodiny součástí tohoto oddaného fanklubu, který pro své hrdiny dýchá, je zážitek, na který se nezapomíná. A často na něj nezapomíná ani samotná kapela – koncert v roce 2013 se v Praze odehrával přesně v den dvaapadesátých narozenin Martina Gora, který byl viditelně velmi dojatý ve chvíli, kdy valná část publika vytáhla transparenty s upřímným přáním.

DM Martin Gore foto

HEROES

David Bowie, který nečekaně zemřel v loňském roce, se stal hrdinou a ikonou mnoha hudebníků, kteří mu neohroženě vzdávají hold. Nejinak je tomu i v případě ostrovní trojky, která se rozhodla do setlistů tohoto turné zařadit i jeden z nejznámějších Bowieho hitů Heroes. Ten pochází z jeho berlínského období z roku 1977. Samotní DM na počátku osmdesátých let v (tehdy Západním) Berlíně nějakou dobu pobývali.

THE RAVEONETTES

Po THE SOFT MOON nebo CHVRCHES, které si DM vzali jako support v minulých letech, bylo jméno předkapely pro toto turné hodně očekávané. Volba tentokrát padla na dánské rockery THE RAVEONETTES, kteří přijedou představit své nejnovější album 2016 Atomized. Tato indierocková dvojka, která například získala zlatou desku za své druhé album Pretty In Black, bude chutným předkrmem před velkým hlavním chodem.

Aleš Lochman

(Navštíveno 447krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články