3 tipy redaktorů Rock & All na dubnová alba

Rubrika:  Novinky, publikováno: 26.03.2017

Stejně jako na ta březnová, máme pro vás tipy i na nová alba, která vycházejí v dubnu. Hned dvě z nich spatří světlo světa sedmého dne v měsíci, tak uvidíme, zda jim šťastné číslo přinese úspěch. Tentokrát se dozvíte, na co se těší trojice redaktorů Rock & All Jakub Poštolka, Aleš Lochman a Milan Říský.

Jakub Poštolka: BLOOD YOUTH – Beyond Repair (vychází 7. dubna)

Neskutečná agrese, silné melodie a neuhlazený „špinavý“ zvuk. To jsou hlavní přednosti britských mladíků Blood Youth, kteří už 7. dubna u nezávislého labelu Rude Records vydají debut Beyond Repair. A podle zatím zveřejněných singlů půjde o velkou lahůdku nejen pro všechny fandy metalcoru. Nejslibněji zní singl Reason To Stay, jenž názorně ilustruje všechny zmíněné přednosti. „Tyhle písně jsou o tom, jak se v moderní době vypořádáváme se vztekem. Když jsem psal texty, fascinoval mě žal a to, jak se s ním lidé různě vypořádávají. Mnozí mají tendenci tuhle bolest otupit a zapomenout, namísto toho, aby problému sami čelili. Z toho viním i sám sebe,“ popisuje novinku frontman Kaya Tarsus.

Pokud holdujete kapelám jako A Day To Remember, Beartooth nebo Every Time I Die, pak by vás Blood Youth rozhodně neměli minout. A za pár let můžete mít radost, že jste kapelu objevili ještě před tím, než se z ní stala senzace, kterou budou znát všichni vaši kamarádi. Věřte mi, tohle bude žánrová bomba.

Aleš Lochman: ALPHAVILLE – Strange Attractor (vychází 7. dubna)

Legendární německá synthpopová skupina Alphaville po sedm let staré desce Catching Rays On Giant letos přichází s novinkovou nahrávkou, která 7. dubna vyjde pod názvem Strange Attractor. Poslední řadovka přinesla spoustu popových hitů a líbivých melodií přesně ve stylu Alphaville, jako by od osmdesátých let neuběhl žádný čas. Hitovka I Die For You Today mohla čelit největším hitům jako jsou Forever Young, Big In Japan nebo Sounds Like A Melody.

Jak ale budou znít Alphaville v roce 2017? První zveřejněný singl Heartbreak City přinesl řadu otázek a překvapení. Zní to stejně a přitom jinak. V refrénech si je kapela jistá a sází na vše, co se za ty roky naučila, ve slokách se ale snaží najít nové postupy a troufá si přicházet s novými nápady. Jak si ale třináctka skladeb nakonec bude stát a jestli si troufne čelit úspěchu a hitovosti předchozích počinů, to se dozvíme už za pár dnů.

Milan Říský: KASABIAN – For Crying Out Loud (vychází 28. dubna)

Necelé tři roky po rozporuplné nahrávce 48:13 se Kasabian plánují vrátit ke kytarovému zvuku, který je definoval na předchozích čtyřech deskách. První singl You’re In Love With A Psycho sice slibovanou retrospektivu nenabízí, má blíž k hříčce eez-eh z minulé placky, ale i přesto hlavní skladatel Sergio Pizzorno urputně tvrdí, že chtějí navrátit lesk kytarové muzice, která se dle jeho slov nachází nad propastí. Nezbývá, než mu věřit, experimentální 48:13 sice několik silných skladeb měla, ale jako celek se utápěla v nekorigovaných psychedelicko-elektronických vizích Pizzorna, který se naprosto vykašlal na střídmou formu, tolik typickou pro první nahrávky skupiny.  A právě do této éry by návrat Kasabian slušel nejvíc, hity jako Fire, Club Foot či Where Did All The Love Go? jsou v jejich podání prostě senzační a očividně i velmi těžko překonatelné.

 

(Navštíveno 414krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články