10 indie koncertů v ČR, které stojí za to

Rubrika:  Novinky, publikováno: 29.09.2015

Už vás nebaví přeplácaná show interpretů, kteří se jen opakují a po pár deskách za nic nestojí? Pokud ano, vyražte na jeden z klubových koncertů (vycházejících) hvězdiček nezávislé scény.
Následující tři měsíce o ně bude v Praze postaráno. Všechny aktuální subžánry indie hudby k nám přijede představit tolik interpretů, že nebudete vědět, kam dřív. Mrkněte na desítku očekávaných vystoupení, která byste si neměli nechat ujít.

St 30. 9. THE SOFT MOON – Futurum, Praha

Za projektem The Soft Moon stojí Luis Vasquez, stoupenec Joy Division a postpunkového kultu. Jeho pochmurné songy z vás živě vytáhnou skryté emoce a zapříčiní temný hudební trans. Dokázal to například letos na Colours of Ostrava nebo loni v MeetFactory. Do Futura tentokrát kapela přiveze aktuální album Deeper.

So 10. 10. SOAK – Chapeau Rouge, Praha

SOAK

Jestli chcete navštívit koncert vycházející hvězdy, irská písničkářka Soak je ta pravá volba. Do Prahy přijede v rámci svého prvního samostatného turné s materiálem z debutu Before We Forgot How To Dream. V pouhých osmnácti letech tvoří vyspělé folkové písně, které nepostrádají procítěnost ani hitový potenciál. Svědčí o tom například chytlavá Sea Creatures.

Čt 5. 11. PURITY RING – Roxy, Praha

O škatulce indie by se v případě Purity Ring dalo polemizovat. Electropopové duo složené z hlavního mozku Corina Roddicka a zpěvačky Megan James se s druhou řadovkou Another Eternity přiblížilo masovějšímu publiku. Přesto zachovalo originální zvuk i nevinnost debutu, s nímž si podmanilo nezávislou scénu. Pro kanadskou formaci je klub Roxy jako stvořený!

Pá 6. 11.  DARWIN DEEZ – Chapeau Rouge, Praha

Američan Darwin Deez se řadí k největším excentrikům na současné hudební scéně. V dětství se věnoval stepu, zbožňuje 70. léta a hipsterem se stal mnohem dřív, než to bylo cool. Jeho tvorba v sobě mísí veselý indie rock s intimním písničkářstvím. Na premiérovém koncertu čekejme hit Radar Detector i zbrusu novou placku Double Down, která funguje jako zaručené antidepresivum.

Po 9. 11. FINK – Roxy, Praha

fink - by tommy n lance

Když se v Praze charismatický britský zpěvák Fink objevil naposledy, vyprodal MeetFactory. Tentokrát tuzemským fanouškům zahraje své melancholické songy plné emocí ve větším sále Roxy. Přestože Fin Greenall a jeho dva muzikantští kolegové spolu hrají už přes 15 let, v nejlepší formě jsou právě teď. Den po pražském vystoupení trio navštíví i brněnskou Flédu.

So 14. 11. ARIEL PINK – MeetFactory, Praha

Do klubu geniálních podivínů by se ke zmiňovanému Deezovi mohl přidat i Ariel Pink. Dlouhovlasý multiinstrumentalista vystupuje v pestrobarevném (i ženském) oblečení a nevšedně propojuje psychedelii s indie rockem a lo-fi. Se svou bizarní kapelou a aktuální kolekcí pom pom se do Česka vrací po šesti letech.

Po 16. 11. A PLACE TO BURY STRANGERS – MeetFactory, Praha

A_Place_To_Bury_Strangers.jpg

V Praze se letos asi nedočkáme hlasitější party než jsou brooklynští A Place To Bury Strangers. Pohybují se v temných stokách noise rocku a post punku. Dva roky makali na novince Transfixiation, kterou si díky evropskému turné vychutnáme i my. Připravte se na rachot, stroboskopy a rozbíjení nástrojů!

Út 17. 11. THE WOMBATS – Lucerna Music Bar, Praha

Trio The Wombats z Liverpoolu netřeba představovat. Několikrát vystoupili na tuzemských festivalech a na kontě mají NME Award, MTV Europe Music Award i tři dlouhohrající počiny. Ten letošní s názvem Glitterburg si české publikum užije v Lucerna Music Baru. I když do své hudby Wombati přidali mnoho popových prvků, stále se drží raného indierockového soundu.

Čt 3. 12. EVERYTHING EVERYTHING – Palác Akropolis, Praha

Everything_Everything_01

Indie hudba vznikla v Manchesteru s legendami jako The Smiths a The Stone Roses. Z líhně talentů vyšli o dvacet let později i artpopoví Everything Everything. Aktuální studiovku Get To Heaven světová média označila za jednu z nejlepších desek roku. Vysoké vokály Jonathana Higgse a rozmanité skladby zaručují zážitek a ukázku toho nejžhavějšího z nezávislé scény.

Vojtěch Tkáč

(Navštíveno 853krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články