Totální sukces kalifornských alfasamců

Rubrika:  Live, publikováno: 17.02.2018

Pořadatelé dopředu avizovali, že koncert Hollywood Undead je vyprodaný. To mohlo docela dobře předpovídat, že karlínské Forum – nejlepší koncertní prostor v Česku, zažije další z památných okamžiků. Výsledek ale překonal jakákoli očekávání. Dlouho před otevřením bran se táhla celou ulicí sáhodlouhá fronta natěšených fanoušků. Boj o nejlepší místa v první řadě a příchod příznivců skoro připomínal památný dokument Víta Klusáka Český sen.

O nastavení té správné tělesné teploty se dlouhé desítky minut starala britská parta Astroid Boys a úkol splnila dokonale. Svým vystoupením si možná dokonce řekla některému z tuzemských promotérů o pozvání na samostatný koncert. Komunikace s publikem byla ukázková a naprosto přirozená, místy dokonce připomínala nějakou standup show. Do posledního místečka zaplněná plocha i několik řad fanoušků na obou balkonech už ale nervózně očekávaly nástup kalifornského kvinteta Hollywood Undead.

Sotva spadla opona, Johny, Danny, Funny Man, J-Dog a Charlie už na scéně rozjížděli bombastickou show. „A na co čekat? Pustíme do nich rovnou Whatever It Takes a ty lidi tam budou vyřízený,“ řekl jeden. „A pak jim tam napálíme Undead, co?“ Asi tak nějak mohla vypadat konverzace kapely před plánováním aktuálního turné. První dvě pecky nastavily laťku celého vystoupení proklatě vysoko.

To, že rozhodně nechtějí polevit, předvedla pětice alfasamců na jevišti hned další skladbou Been To Hell, která je totální nářez už na studiové nahrávce. A co pak naživo. Připočtěte k tomu brilantní ozvučení i pyrotechniku na scéně a nelze konstatovat jinak, že už takto záhy vytvořená atmosféra byla pohlcující. S titulní skladbou California Dreaming z aktuálního alba V šly masky dolů a celá show rázem přeřadila na vyšší rychlostní stupeň, který si držela i po čas dalších hitů na pomezí rapu, coru i metalu. Přesně v polovině setu přišla další náruživě očekávána píseň Comin’ In Hot.

Nevím, čím si to Metallica vysloužila, ale už před koncem roku Royal Republic přepreacovali klasiku Battery a teď se přidali „Andedi“, kteří si na paškál vzali neméně slavnou skladbu Enter Sandman. K té přidali ještě Paper Planes od M.I.A. a Du hast od německých Rammstein a bylo vymalováno. Nabroušenost kytar, hluboké basy, řízné bicí, energické pobíhání celé skvadry a její schématické střídání u hlavního mikrofonu drželo u fanoušků krevní tlak hodně vysoko. Dokonce ani s vtipným cajdáčkem Bullet tempo nepolevilo. Naopak, vydrželo až do poslední skladby základní hrací doby.

S přídavky si dali kluci docela načas, ale stačilo jen anonymně zahrát první tóny už fousatého hitu Everywhere I Go a nebylo jedince, který by z plných plic nedodal „Bitches Always Know!!.“ Vrchol nastal s „blockbustrovou“ skladbou Hear Me Now. Hollywood Undead se tak po dvou letech vrátili do Česka ve skvělé formě. Představili loňské album, zabrousili do několika osvědčených hitovek a dali fanouškům jasnou pozvánku na další letošní vystoupení. To se bude konat už za pár měsíců, kdy z Kalifornie zamíří na festival Aerodrome. Tenhle koncert prostě nebude jen tak zapomenut.

Text a foto Aleš Malár

(Navštíveno 142krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články