Terror v Brně rozpoutali peklo

Rubrika:  Live, publikováno: 25.01.2018

Jedním z vrcholů letošní zimní sezóny pro všechny příznivce tvrdší akční muziky byla zastávka Persistence Tour v brněnském Sono Centru. Ještě mě bolí celý člověk a mám hrubý deficit energie, ale tady je stručné repete.

První rakouské Insanity Alert jsme zastihli s kolegou pouze na moment, protože nám jejich set přerušil rozhovor s Madball, který najdete v únorovém čísle Rock’n’Allu. Podle všeho ale proběhla skvělá úvodní nezřízená metalácká sypačka. Vrátili jsme se zpět právě na německé Broken Teeth!, kteří spolu s holandskou partou Born From Pain obstarali důkladný hardcorový úvod večera. Mezitím se sál pomalu naplnil jak v ochozech, tak dole před pódiem.

V rámci této hudební scény došlo poněkud nezvykle k oddělení publika bezpečnostní bariérou. Toto nepopulární opatření ale nemohlo vydržet dlouho a definitivně padlo už během očistné půlhodinky s mladou texaskou pěticí Power Trip. Jejich loňské album Nightmare Logic nechybí v mnoha prestižních topkách metalových desek roku a potvrzuji, že je na ně i radost pohledět. Razí tu nejlepší thrashovou tradici kapel jako Exodus, Anthrax i Municipal Waste, zní nekompromisně, Mají v sobě lehkost a nadšení, tedy ideál vytřást si mozek z hlavy, rozpoutat menší peklo a zároveň se skvěle pobavit přehlídkou silných charakterů z řad obecenstva. Chaos v tom nejlepším slova smyslu.

Jako první ze tří těžkých vah vystoupili kalifornští Terror, rázně jako obvykle. Tedy tvrdý dynamický hardcore, hecování zpěváka Scotta Vogela, stoprocentní akční dění dole v kotli a vysněná chvíle pro všechny skokany. Ti vytrvalejší sebrali dost sil ještě i na aktéry následující. Newyorští Madball jsou konzistentní kvalitou svých vystoupení další jistotou; solidní průřez diskografií, krev, pot, ultimátní “sportovní” zážitek. Závěrečný spot pak patřil hc metalovým velikánům Hatebreed v čele s Jameyem Jastou, suverénní koncovce vydařeného večera. Nastřelilo mě to tak, že jsem neusnul ještě ani tři hodiny po návratu do Prahy, což je myslím samo o sobě ta nejlepší vizitka.

Text Ondra Slasher Novotný, foto Milan Říský

(Navštíveno 281krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články