Rozjetý vlak Parov Stelar jen tak zastavit nejde

Rubrika:  Live, publikováno: 11.03.2018

Podruhé v krátké době rozduněla holešovickou hokejovou arénu světová taneční hudba. Přibližně před měsícem si tu své vystoupení střihlo duo amerických producentů The Chainsmokers a teď na ně navázala sestava z Rakouska, za kterou stojí DJ Marcus Füreder AKA Parov Stelar.

Dav natěšených příznivců předního představitele electro swingu se dočkal přesně na minutu v devět večer. Fanoušci neponechali skutečně nic náhodě a na večírek se důkladně připravili. Dvacáté léta – zlatá éra swingu je prostě cool i v dnešní době, takže dámy měly paví pérka za čelenkami, pánové bílé košile, kšandy a kloboučky.

Hned s prvními údery, kdy na scéně byly vidět jen siluety umělců, zatímco plochu i přilehlé tribuny ozařovaly proudy světel, se dav unisono rozvlnil. Koneckonců plocha připomínala jednu velkou party a za zmínku stojí i vkusně vyřešený bar stojící hned vedle, kde obsluha vydala za večer stovky drinků.

Rakouská parta přijela představit hlavně loňské album The Burning Spider, to kterým se chce ještě více otevřít širšímu publiku, neboť právě na tomto počinu dává prostor vedle standartního swingu i jazzu, bluesu nebo popu.

Největší pozornost na sebe strhávala charismatická zpěvačka Clea Panther a mnohdy to vypadalo, že ona je ta hlavní. Komunikovala s publikem, lascivně tančila a hecovala. Lídrem je však DJ Marcus Füreder, který se prakticky nehnul od svého vyvýšeného pultu obehnaného LED stěnami, které epilepticky blikaly po celou show. Zhasly jen ve chvíli, kdy kužel světla zabíral kytaristu při jeho sólu na akustickou kytaru. Právě tahle chvilka rozjetý vlak lehce přibrzdila. Jakmile se ale v druhém světelném kuželu na opačném konci scény objevil trumpetista a záhy celý ansábl, mašinfíra Marcus znovu přiložil do kotle a jízda na plné obrátky mohla vesele pokračovat.

Pro laické ucho se tvorba Parov Stelar může zdát dosti jednolitá, zasvěcenci rozdíly a kvalitu rozhodně poznají a ocení. Pro ty v ranku electro swingu méně kvalifikované tu jsou naštěstí doslova kultovní skladby jako Catgroove, All Night nebo Booty Swing. A právě za zvuků poslední zmíněné doslova vytančily hloučky fanoušků do ulic noční Prahy.

Text Aleš Malár, ilustrační foto

(Navštíveno 74krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články