Rise Against namísto politiky přivezli poctivý přísun punkrocku

Rubrika:  Live, publikováno: 06.06.2018

 

I přestože jsou Rise Against jedni z těch, kteří se na koncertech prezentují jakožto společensko-političtí aktivisté, letos šla tato nóta prakticky stranou. Móda nadávání na politiku Donalda Trumpa, která byla v kurzu loni touto dobou, je už zřejmě pomalu na ústupu.

Chicagská čtveřice pojala svůj papírově největší koncert v Česku jako říznou hodinu a půl trvající show bez zbytečných zdržovaček a angažovanosti. V České metropoli navíc odstartovala evropskou část světového turné (pokud nezapočítáme festivalová vystoupení na Rock am Ring a Rock im Park o pár dní dříve) na podporu nového alba Wolves.

A právě chytlavou skladbou The Violence z tohoto alba večer odpíchli. Svižný úvod doplnila neméně povedená „punkrockovka“ Satellite. V ne zcela zaplněném karlínském Foru tak bylo na circle pity a místa pro pogování dostatek. Frontman Tim McIlrath navíc k davovému běhu v kruhu nezřídka pobízel.

Po pekle při skladbě Savior nastala tma a ticho, aby se záhy na scéně objevil Tim jen s akustickou kytarou a zejména skladbou Hero Of War ukázal, že Rise Against dokáží složit i silný protestsong. Celý večer pak zakončili očekávanou vypalovačkou Prayer Of The Refugee.

Text: Aleš Malár, Foto: Michal Straka

(Navštíveno 627krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články