Rainbow v Praze předvedli vlažnou show

Rubrika:  Live, publikováno: 21.04.2018

To co se zdálo celé čtvrtstoletí absolutně neuskutečnitelné ba nemožné, se stalo skutečností. Zakládající člen Deep Purple, legendární kytarový čaroděj Ritchie Blackmore skutečně přivezl svůj legendární sólový projekt Ritchie Blackmore’s Rainbow, kapelu, kterou jsme navíc neměli nikdy možnost vidět na živo. Po dlouhých letech, kdy se před Mistrem nesmělo ani zmínit slovo Rainbow či  Deep Purple a teatrálně přitom odcházel z tiskových konferencí jsem do poslední noty intra Over the Rainbow stále ještě pochyboval, zda-li to není jen sen. Nebyl! Kytarová legenda se skutečně i se svým bílým Fenderem Stratocasterem a dobovým kytarovým aparátem včetně páskového echa, objevila na pódiu. Doprovázena členy své aktuální dlouholeté kapely Blackmore’s Night s manželkou Candice Night tentokrát na postu doprovodné zpěvačky, posílené a doplněné klávesistou Stratovarius Jensem Johanssonem a zpěvákem Ronniem Romerem.

Bohužel brzy po úvodu se ukázala slabina aktuální verze Rainbow. Kapela hrála dosti vlažně, o proslulé hutnosti zvuku ani nemluvě, navíc často jakoby zcela scházely charakteristické klávesy (že by na příkaz Mistra?). Koncertu zkrátka chyběl onen “tah na branku”, navíc zpěvák Ronnie Romero má sice hezkou barvu hlasu, která v těch několika diovských skladbách zářila, ale zato propadla v purplovských skladbách, nejhůře asi v klasice Child In Time. Jak co do intonační jistoty, tak co do rozsahu zpěvu. Samotná Ikona navíc celý večer působila poněkud unaveně, hrála jakoby strojově a bez nálady.

Strohá pódiová prezentace v duchu sedmdesátkových Rainbow pouze s použitím barevných světel nevadila, Stargazer, Man On The Silver Mountain (s citací Woman From Tokyo na konci) nebo Long Live Rock ‘n’ Roll nechyběly, ale marně se čekalo na pecky jako Sixteenth Century Greensleeves, Starstruck, Tarot Woman, All Night Long nebo Kill The King. Místo toho zazněla značná porce skladeb Deep Purple, které ale v tomto obsazení zněly spíše jak od nějakého laciného cover bandu a nezachránila to ani přítomnost legendárního kytaristy.

Michal Straka

(Navštíveno 512krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...Loading...

TagySouvisející články