LIVE: Zpátky v čase s Michalem Gravesem

Rubrika:  Live, publikováno: 23.04.2018

V neděli 22. dubna do ostravského klubu Barrák zavítal bývalý zpěvák horrorpunkové veličiny Misfits Michale Graves. S typickým kostliveckým makeupem přenesl celé osazenstvo v čase téměř o dvě dekády zpět pečlivě sestaveným setlistem největších hitů domovské kapely.

Ale nepředbíhejme, večer odstartovali opavští Baby Secondhand. I přes umrlčí makeup hlavního zpěváka/basáka kapela předvedla celkem obyčejný punkrock, který ničím výrazným nenadchnul, ale jako na rozjezd večera jejich set zafungoval. To pražská psychobilly smečka The Rocket Dogz dokázala dostat lidi pořádně do varu. Kluci mají momentálně na kontě čerstvou (a nutno dodat, že výbornou) desku Bad Blood, ze které se logicky hrálo nejvíc. Na hafanech je vidět, že jsou za léta koncertování výborně sehraní, veškeré zkušenosti zúročili v energické vystoupení. A ani fakt, že se jednalo o třetí koncert za tři dny, které (dle slov samotné kapely) byly alkoholu hodně nakloněny, nijak výkon tria neovlivnil.

V klubu však všichni čekali na hlavní hvězdu večera, která se brzy došourala na pódium a hned od prvního pohybu bylo jasné, že je pro spoustu osazenstva legendou současného punkrocku. Když Michale Graves začínal jako zpěvák ve znovuobnovených Misfits v roce 1995, byl to devatenáctiletý kluk, který vynikal jen silným hlasem. Když se ale po roce 2000 vydal na sólovou dráhu, jeho cit pro napsání silného hitu zaručoval slibnou budoucnost. Prvního pořádného turné po kontinentální Evropě jsme se dočkali až letos, což původně mohlo značit hořkosladké vzpomínání na časy mládí, ale hned po prvním songu bylo jasné, že čas v tomto případě nehraje žádnou roli.

Graves01

Celkem logicky se hrálo převážně z dvou desek Misfits, na kterých byl Graves zpěvákem, tedy American Psycho z roku 1997 a Famous Monsters z roku 1999. Ve finále to ale nikomu nevadilo, skladby ze sólových nahrávek zpěváka místy působily rušivě, největší peklo se rozpoutalo právě u těch nejznámějších vypalovaček. Slyšet tyhle pecky živě s jejich originálním pěvcem byl pro mnohé splněný sen a současně nostalgické vzpomenutí na léta mládí.

Velkou devízou celého koncertu byla určitě sehraná doprovodná kapela. Kytarista Loki s Gravesem vystupuje už skoro dvacet let od chvíle, kdy odešel z Misfits. Bubeník Tony Baptist žene koncerty taky už řádku let, na postu baskytaristy se jako host v posledních měsících usadil výrazný Argyle Goolsby z jiné hororové veličiny Blitzkid. A všichni vložili do koncertu svou hororovou duši. Sympatický byl také tah vynechání pro mnohé hloupého vytleskávání a žádosti o přídavek. Kapela se slovy „Teď skončil hlavní set a odteď hrajeme přídavky“ vlastně ani na chvíli nezastavila a nebyl nijak narušen spád večera. A my všichni, kteří jsme si konečně mohli zazpívat American Psycho, Scream! nebo Dig Up Her Bones společně s jejich autorem, jsme odcházeli spokojeni. Tyhle písně totiž nezestárnou.

Text a foto: Aleš Lochman

(Navštíveno 140krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články