Jamie T na své české premiéře vytvořil dokonalou symbiózu

Rubrika:  Live, publikováno: 09.11.2016

Trvalo to dlouho, ale londýnský indie idol JAMIE T konečně přijel do České republiky. Dočkali jsme se ho sice až po vydání čtvrté řadové desky, ale zato v životní formě. Potvrdil status jednoho z nejlepších britských songwriterů své generace.

Když Jamie Treays debutoval v roce 2007, působil jako floutek s prořízlou hubou, který rád míchá indie rock s rapem. Ostrovní scénu doplnil o svěží zvuk, který si půjčuje prvky z hudebních směrů různých dekád i žánrů. S každým dalším albem jako umělec vyspíval a postupně vyprávěl životní příběh skrze osudy hrdinů ve svých písních. Vývoj završil s letošní čtvrtou deskou Trick. Na pódiu Music Baru Futurum nicméně se svou skupinou představil celý průřez tvorbou i životními etapami.

Jamie T

Jamie T

K nastolení perfektní rodinné atmosféry stačí opravdu málo. Osobitý projev, tvorba, která funguje naživo, a publikum na jedné vlně. To vše do sebe na české premiéře Jamieho T zapadlo. Klub plný pražských indie kids, ale i hlasitých fandů z Británie, se ztotožnil se zpěvákem od prvního úderu do strun. Jamieho mezera mezi zuby v kombinaci s šibalským úsměvem a upřímnou vděčností rychle potvrdila, že patří mezi velké sympaťáky současné nezávislé scény. Zvlášť když jeden song věnoval legendárním Placebo, kteří tou dobou právě koncertovali ve Foru Karlín. Menší prostory klubu odbouraly všechny bariéry mezi kapelou a diváky a zajistily dokonalou symbiózu, kterou by v danou chvíli nenarušilo ani zemětřesení.

Fanouškovské nadšení explodovalo s novou písní Tinfoil Boy, jejíž refrén na parketu utvořil zuřivý mosh pit. Od té chvíle mohl frontman se svými čtyřmi kumpány nasadit téměř jakýkoliv kousek ze své bohaté tvorby a ze strany publika se dočkal 100% odezvy. Při indiepunkové pecce Rabbit Hole diváci poskakovali jako králíci z Alenky v říši divů, hit Sticks ’n’ Stones zase zajistil jednohlasné vyřvávání refrénu, kterému se ubránil jen málokdo. Futurum zkrátka působilo jako malý kousek Anglie uprostřed Prahy, kam si konečně odskočil jedinečný umělec, jehož muzika rezonuje napříč subkulturami i generacemi.

Text: Vojta Tkáč, foto: Kateřina Chalupová

(Navštíveno 155krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články