Pátek třináctého se díky The Wombats vydařil

Rubrika:  Live, publikováno: 14.04.2018

The Wombats nejsou pro českého fanouška poctivého britrocku nic nového. Koneckonců nejen pro něj. Není proto s podivem, že se pořadatelům podařilo koncert v pražském Lucerna Music Baru hravě vyprodat už dlouhé týdny předem.

Před samotnou hlavní hvězdou si stage přivlastnily hned dvě britské předkapely. Mlaďounká Night Café z Liverpoolu sice pomalu se zaplňující klub příliš nenadchla, zato druzí v pořadí – The Magic Gang upoutali mnohem větší pozornost a zanechali v návštěvnících skutečně dobrý dojem.

Těsně před osmou večerní se už v prostorách nedalo skoro hnout a jakmile se na jevišti objevili Matthew, Dan i Tord, frenetický jekot neznal mezí … ani konce. Stačilo jen zahrát několik prvních tónů úvodní skladby z nejnovějšího alba Beautiful People Will Ruin Your Life Cheetah Tongue, dal se dav jako na povel do pohybu.

Do pohybu se dal také basák Tord, který po celou dobu koncertu náležitě využíval hodně volného prostoru a doslova létal po scéně. Po úvodní novince přišla řada na starší provařené hitovky Give Me a Try, 1996 a hlavně pak Kill the Director. U poslední jmenované se na několika místech vytvořily i malé pogo-enklávy.

Kluci ukázali, že nadhled a suchý britský humor jim není absolutně cizí, jako vsuvku proto vložili naprosto geniálně odehranou „výtahovou hudbu“. Fanoušci i sami hudebníci se v té chvíli skvostně bavili.

The Wombats se skutečně mohou právem považovat za jednoho z čelních představitelů britrocku, chcete-li indie rocku. Novinkové album je už relativně vyspělejší, než ta předchozí a songy na něm už nepůsobí tím mladistvým a hravým dojmem. Možná proto si hudebníci řekli, že by rádi udělali veselejší show a tak vsadili spíše na starší věci. V druhé polovině přidali jistoty z alb This Modern Glitch a A Guide To Love, Loss & Desperation jako Jump Into the Fog, Moving to New York nebo Tokyo (Vampires & Wolves).

Celou show doprovázela ke každé skladbě minimalistická a tematická projekce. Všechno pak vyvrcholilo účastí dvou členů kapely Night Café, kteří na jeviště vtrhli v prazvláštních maskách vombatů, aby společně s Tordem a Matthewem dokončili popěvkem „So haaaaappy“ skladbu Let’s Dance to Joy Division. 

Foto: Michal Straka
Text: Aleš Malár

(Navštíveno 120krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články