FOTO: Elton John - Pořád ta samá, velmi dobrá show

Rubrika:  Live, publikováno: 28.11.2016

Elton John hrál v Praze již mnohokrát, poprvé v roce 1984. Naposledy vystoupil v O2 areně v prosinci 2013 a nutno říct, že jeho playlist se moc nezměnil. Z pětadvaceti skladeb, které zahrál nyní, dvacet zaznělo i při minulém koncertu. I tehdy začal instrumentálkou Funeral For A Friend, končil odrhovačkou Crocodile Rock a nechyběly trvalky jeho repertoáru jako Bennie And The Jets, Philadelphia Freedom, Goodbye Yellow Brick Road, Your Song, Don’t Let The Sun Go Down On Me nebo Saturday Night’s Alright For Fighting. Z letošní novinky Wonderful Crazy Night zazněly pouze dvě ukázky – Looking Up a A Good Heart. O druhé z nich Elton John prohlásil, že je jeho oblíbenou z nové desky a vlastně po půl hodině hraní poprvé promluvil k obecenstvu, které zaplnilo na sezení upravenou O2 arenu do posledního místa.

V tomto okamžiku v sále ještě panovala spíš akademická atmosféra a publikum netušilo, že Sir Elton si připravil dvě a půl hodiny trvající rockovou show bez pauz a bez zbytečného protahování a efektů. Na to, že mu v březnu bude sedmdesát, jeho hlas zní silně a bez sebemenší známky únavy. Dokáže se obejít bez doprovodných vokalistek a malinké výpomoci se mu dostalo jenom jednou od hráče na perkuse Johna Mahona v refrénu Sorry Seems To Be The Hardest Word.

Grády koncertu se začaly zvedat při jeho brilantní klavírní improvizaci před Rocket Man a když doprovodné těleso, ve kterém opět nechyběli bubeník Niggel Olsson (s Eltonem je již od roku 1969!), kytarista Davey Johnstone (maskot kapely od roku 1972) a baskytarista Matt Bissonette, předvedlo skoro jam session ve skladbě Levon, publikum se již zvedalo ze židlí. Elton John je na pódiu dokonalý profesionál, jeho koncerty jsou vždy stejně dobré, po hudební stránce dotažené na maximum, a nejinak tomu bylo i tentokrát. Proto není divu, že se publikum ke konci nahrnulo k pódiu, aby si užilo finále vynikajícího vystoupení z co největší blízkosti. Elton John je asi jednou z mála stálic v populární hudbě, jejichž pódiová prezentace nenese stopy stárnutí. Škoda jen, že jeho koncerty neskrývají žádná překvapení a jsou si velice podobné.

 

Text: Ivan Ivanov, Foto: Michal Straka

(Navštíveno 129krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články