Bobby McFerrin: Zpívá celá velká rodina

Rubrika:  Live, publikováno: 10.05.2018

Pro letošní turné oživil mistr svojských pěveckých technik projekt Circlesongs (1997). Přestože měl názvem na mysli spíše cirkulární rytmy a repetitivní formu částečně improvizovaných, „africky“ znějících vícehlasých zpěvů, na pomyslný „kruh“ došlo. Semkli se do něj nejen členové libereckého, konkurzem vybraného sboru Akcent. Uzavřelo ho i publikum.

Fungovalo to následovně: Hlasový žonglér a jeho dva fámulové, pěvci Joey Blake a David Worm, předzpívali příslušným sekcím sboru, jaký pattern si od nich přejí nechat opakovat. McFerrin byl přitom tak odzbrojující a okouzlující, že okamžitě odboural případnou nervozitu zdejších spoluúčinkujících. Takže dámy občas vyprskly smíchy, třeba když pěvec prověřoval falzetem horní hranici jejich hlasového rozsahu. A sbor zpíval jak z partesu.

Už to by stačilo na magický zážitek, ale Bobby, jak má v dobrém zvyku, zapojil stejným způsobem do hry i diváky. A kdepak nějaký „chlad“, hlediště se hned rozezpívalo od plic a navíc moc dobře. Když se i poměrně složité harmonie lahodně splétaly a rozléhaly sálem, snadno se věřilo i na podezřelé sluníčkářské teorie, že svět se snad může stát lepším místem k žití. Díky za tu chvilku.

Text a foto: Tomáš S. Polívka

(Navštíveno 113krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články