Bohemia Jazz Fest přiváží hvězdy na náměstí už potřinácté!

Rubrika:  Jazz & Blues, publikováno: 09.07.2018

Dnes odstartoval koncertem na Staroměstském náměstí třináctý ročník Bohemia Jazz Festu, jehož vrcholem byl italský Enrico Rava New 4tet. Putovní přehlídka zůstane v centru Prahy ještě v úterý 10. července, kdy vyvrcholí ve 20:30 vystoupením amerického Mike Stern/Randy Brecker Bandu, který se společně s domácím Miroslav Hloucal Quintetem a americkým Elmhurst College Jazz Bandem přesune ve středu 11. července do Plzně na náměstí Republiky. Na obě americké kapely se mohou těšit fanoušci ve čtvrtek 12. července v Liberci na náměstí Dr. E. Beneše, kde bude třetím do jazzového mariáše domácí PHS Jazz Quartet.

Po jednodení přestávce Bohemia Jazz Fest pokračuje v sobotu 14. července v Domažlicích, kde se na Náměstí míru představí Adam Tvrdý Trio, německé Leo Betzl Trio a americký bubeník Bryan Carter se svými The Young Swangers. V podobném obsazení dorazí aktéři přehlídky v neděli 15. července do Tábora na Žižkovo náměstí, kde však trio kytaristy Adama Tvrdého vystřídá americký House Of Waters. Letošní ročník bude finišovat začátkem příštího týdne v Brně, kde oba koncerty 16. a 17. července propojí jméno amerického kytaristy Billa Frisella (na snímku). Jednomu ze tří králů moderní jazzové kytary budou sekundovat Miroslav Hloucal Quintet a House Of Waters, resp. rakouská zpěvačka Soia a Adam Tvrdý Trio.

Koncerty začínají vždy v 17:30 a skvělou zprávou je, že dobrou tradici zachovává i vstup zdarma. Podrobnosti o programu letošního ročníku najdete na webu Bohemia Jazz Festu.

Pavel Víšek

(Navštíveno 139krát, z toho 1krát dnes)
0
 

Hodnocení k článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

TagySouvisející články